Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

czwartek, 21 marca 2013

BLOGtej #4


Czwarty już raz Concordia Design ugościła w swoich białych murach rzeszę poznańskich blogerów. Sala zapełniała się powoli i sukcesywnie a każdy z uczestników od wejścia witany był otwartością organizatorów i poczęstunkiem fundowanym przez FRUGO (Food Care) - miły akcent, który powoli staje się tradycją tych spotkań.

Podobnie jak tradycyjny jest już wysoki poziom przydatności treści prezentowanych w czasie oficjalnych prelekcji i ich potencjał przykuwania uwagi. Tym razem mózg statystycznego blogera wyłożył na warsztat Michał Pasterski, coach zmiany osobistej i autor bloga www.michalpasterski.pl. Każdy mógł dowiedzieć się jakie są najlepsze metody na efektywne i przyjemne blogowanie, tak aby ta czynność nie stała się przykrym obowiązkiem. Kiedy już wszyscy byli w miarę zorientowani w tym jak 'oszukiwać' zawartość swojej czaszki by blogować z głową, na scenę zaczęli wkraczać kolejni uczestnicy spotkania - pięć blogów zaprezentowało swój dorobek i zaprosiło pozostałych zgromadzonych do śledzenia ich działań. 

W hyde-parku jako pierwsze wystąpiły dwie energiczne dziewczyny studiujące w School of Form, które nie miały żadnych problemów z tym, żeby wciągnąć widownię w historię ich pokarmowych ograniczeń wynikających z uczuleń, które trapią również wielu innych ludzi. Postanowiły one zdemontować cierpiętniczy mit alergika i w bardzo radosnej formie (ubarwiając wszystko własnoręcznymi grafikami)  dzielą się  sposobami na przyjazne życie ze swoimi pokarmowymi przypadłościami  - na blogu www.nietoleruje.blogspot.com znajdziecie sporo ciekawych porad oraz wyselekcjonowanych przepisów, przykładowych diet.

Następnie przed publicznością stanęli Odrzutowcy, czyli czwórka przyjaciół, którzy realizują swój projekt busowej wyprawy dookoła Polski z zamiarem wyciągnięcia na światło dzienne nieznanych dotąd tajemnic i niezbadanego piękna naszego kraju. Oni także zamieścili swoją relację ze spotkania, jest nawet zdanie o nas, niestety według niego Stacja wydaje się być bardzo spłyconą inicjatywą: 

Ostatnią osobą był przedstawiciel kilkuosobowej grupy, opisującej w swoim blogu architekturę Poznania.

Winę za taką percepcję ponoszę jednak stanowczo ja, o czym będzie mowa dalej...

Jako trzeci zaprezentował się nie kto inny tylko Mateusz Kamil Roszak ze swoim znanym już nie tylko w Poznaniu projektem /matroszak. Ci, którzy jeszcze nie słyszeli o Mateuszu byli wyraźnie pobudzeni jego artystyczną działalnością klockową, którą od teraz prezentuje na świeżo  uruchomionej (zasługuje na pewno na znaczek jakości Stacji Poznań Główny w kategorii webdesign) stronie internetowej.

Jak się już domyślacie, lub wiecie z naszego fanpage'a ostatnim blogiem, który wystąpił w hyde-parku była STACJA POZNAŃ GŁÓWNY. Tak naprawdę mieliśmy już wystąpić podczas lutowego spotkania nr 3, niestety wyeliminował nas szalejący wtedy sezon chorobowy. Przystępując do oratorskiego ataku nieco zapomniałem jak trudnym zadaniem jest poprowadzenie dobrego wywodu o obszernej sprawie w sposób kompletny, jednolity ale i ciekawy i pobudzający. Bez wątpienia byłem najgorszym prelegentem tego dnia (choć Ania, która dzielnie robiła zdjęcia i tak mnie pochwaliła) i próbując ogarniać chaos przesłania w mojej głowie, nieco nadwątliłem rzeczywistą wartość naszego bloga. Będę miał nauczkę na przyszłość, by tak jak to miałem obmyślone miesiąc wcześniej zabrać ze sobą ładną prezentację, w której zawarte byłyby wszystkie nasze projekty, osiągnięcia i plany.

Czas na pokutę. Aby dostarczyć w przejrzysty sposób (również atrakcyjny i łatwy do udostępnienia) informacji o nas, by uniknąć na co dzień sytuacji kiedy stajemy się blogiem opisującym jedynie architekturę Poznania, postanowiłem wysmażyć mały film promocyjny, który stanie się multimedialną wizytówką Stacji Poznań Główny.

Pomijając moją osobistą małą porażkę, po raz kolejny duże zainteresowanie miejscowej blogosfery i przyjazna atmosfera podczas spotkania udowodniły, że BLOGtej jest jedną z najlepszych rodzimych social- inicjatyw sezonu 2012/2013. 


Jędrzej Franek

/pełna galeria zdjęć na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz