Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

o nas


Blog zrodzony z sympatii do inspirującego i aspirującego miasta Poznania. W naszej misji zawiera się subiektywnie obiektywny przegląd lokalnych wydarzeń kulturalnych, ocena koncepcji urbanistycznych i próba przybliżenia poznańskiego świata wzornictwa użytkowego.

Realizacja tych wydumanych założeń, przeplatana będzie wrażeniami ze zwyczajnej, ludzkiej konsumpcji zdobyczy kultury, takich jak literatura, film, muzyka, niekoniecznie ściśle związanych z Poznaniem, ale na pewno w tym mieście dostępnych.
Jędrzej. - Jego również wchłonęły nauki polityczne, w szczególności historia prezydentury w Stanach Zjednoczonych.  Geek i miłośnik rzeczy pięknych, luksusowych i dobrze zaprojektowanych. Nie spocznie dopóki Poznań nie dorobi się swojego Manhattanu. Utopijny idealizm koncepcji przyjaznego Poznania dokarmia dorywczo małymi  miejskimi zdobyczami w kategoriach kultury, designu i urbanistyki. Poluje na nie niestrudzenie.
Agata. - rocznik ’88 urodzona i ukształtowana w Poznaniu. Absolwentka socjologii i kulturoznawstwa. Pije czarną kawę, lubi fotografować i rozmawiać z interesującymi ludźmi. Czasem coś napisze czasem tylko przeczyta. Często się uśmiecha. Od kilku lat bezgranicznie zakochana w surfingu.

Anna. - Aparat-Oko-Dłoń to u niej jedność. Przemierza Poznań wzdłuż, wszerz, w poprzek i na opak. W kadrach łapie normalności i absurdy, a na wszelki wypadek od Edgara Kereta uczy się dystansu do otaczającej jej rzeczywistości. Gdy dorośnie planuje skoczyć na bungee i zobaczyć Holi.
Monika. - studentka historii sztuki i kulturoznawstwa. Miłośniczka klunkrów z duszą i wszystkiego, co zapomniane i niekochane. W równym stopniu retro co modern. Tropicielka detali, kuriozów, niepoczytnych książek i dziadostwa. Czasami zdarza jej się być optymistką.