Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

czwartek, 9 sierpnia 2012

Elitarne kino plenerowe?

Wszystko stało się jasne. Odmienna koncepcja kina plenerowego Festiwalu Transatlantyk odebrała szansę masowej i bezpłatnej konsumpcji interesujących produkcji filmowych rzeszom poznaniaków. 


Pozornie jest się czym chwalić: wygoda, eksluzywność, każda para (40 podwójnych zaproszeń na każdą projekcję) spędzi przemiłe chwile pod chmurką, przed własnym ekranem, wszystko to w unoszącej się atmosferze artyzmu i dobrego smaku, którą roztaczać będzie Concordia Design.

W Starym Korycie Warty było inaczej, może mniej komfortowo, ale w logicznym powiązaniu z ideą masowego kina plenerowego seanse były otwarte.

Nie wiem czy ścisła kooperacją z miejskim centrum wzornictwa wymusiła taką zmianę w pomyśle na to przedsięwzięcie, ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, kłóci się ono z wizją Festiwalu, który miał być otwarty i przyjazny Poznaniowi i jego mieszkańcom.

Stare Koryto Warty powinno pozostać transatlatycką salą kinową, a kino plenerowe pod Concordią mogłoby być jej uzupełnieniem, bądź alternatywą dla pragnących wygody mistrzów błyskawicznej rezerwacji wejściówek...

Mimo to z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie największej kulturalnej imprezy w naszym mieście. Stacja Poznań Główny na pewno tam będzie!

J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz