Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Majówka z Książką

                 
                         Stacja Poznań Główny, Czytelnisko i Pro Arte zapraszają na Majówkę z Książką

Kto z Was jeszcze pamięta Majówkę z Książką, która przez ponad 50 lat odbywała się w Poznaniu? W 2006 roku ze względów finansowych zaprzestano tej chlubnej tradycji. W tym roku pragniemy przez dwa wyjątkowe dni przypomnieć Wam o tym co działo się w naszym mieście, a przede wszystkim zachęcić poznaniaków do czytania.


Po pierwsze 11 maja będziecie mieć okazję przyTARGać  KSIĄŻKI, czyli wziąć udział w cyklicznej akcji wymiany książek organizowanej przez CZYTELNISKO, podczas której dajemy im drugie życie. Wydarzenie skierowane jest do osób, które mają w swoim domu książki, do których nie żywią już sentymentu.  Dajemy możliwość wymiany tych „niechcianych” na inne, które jeszcze nie były przez Was czytane. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Uczestnik rejestruje się na „liście obecności”, deklarując ilość przyniesionych książek. Następnie zostają one podzielone pomiędzy stoły tematyczne.  Każdą książkę można wziąć do ręki, obejrzeć, przeczytać jej fragment. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek, ile przyniósł. Akcja potrwa dwie godziny. Najbliższa edycja odbędzie się 11 maja 2013 roku od godz. 13.00 w Umberto Cafe&Ristorante  przy ul. Armii Poznań  w Parku Cytadela.

Regulamin akcji oraz wszelkie bieżące informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Projektu Czytelnisko (www.czytelnisko.com.pl) oraz na fanpage’u na portalu społecznościowym (facebook.com/czytelnisko).


Po drugie, tego samego dnia o godzinie 18.00 Pro Arte zaprasza Was na GŁOŚNE CZYTANIE na PODDASZU Collegium Maius (pokój 405).  Majówka to dla wielu osób czas pierwszych, przedwakacyjnych wyjazdów, zatem i my zapraszamy wszystkich w literacką podróż. Będziemy przemierzać Ukrainę z Sofiją Andruchowycz, słuchając, jak w pociągu Diadia Wania śpiewa o swojej miłości, zwiedzimy także rejon Beskidu Niskiego z Andrzejem Stasiukiem i poznamy magię ,Opowieści galicyjskich.


Szczegóły na  proarte.net.pl 


Następnego dnia, 12 maja w samo południe  spotkamy się przed kamienicą przy Roosvelta 5 i wyruszymy w niezwykłą wyprawę śladami bohaterów naszej kochanej Jeżycjady. Na spacer zapraszamy wszystkich miłośników serii. Mówić będziemy o pierwszej i ostatniej części dotyczącej rodzinny Borejków. Nie zabraknie dygresji o zmianach w naszym mieście na przestrzeni lat ani fragmentów książek. Stacja Poznań Główny liczy także na najmłodszych poznaniaków. 

Szczegóły o spacerze znajdziecie na fanpage’u ( facebook.com/StacjaPoznanGlowny).

Ponadto obiecujemy dodatkowe atrakcje, m.in. uzupełnienie Miejskich Regałów Książkowych oraz konkursy dla uczestników wydarzeń.

Śledźcie nas w sieci (oczywiście w przerwach między ciekawymi lekturami)!


Organizatorzy: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz